We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Vertiv 4114282 power cable Black 1.8 m
SKU
4114282
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Extension Cable - EBC to UPS, 6ft/1800mm, for GXT5-EBC72VRT2U
Category: Power Cables
| SKU | 4114282 |
|---|---|
| Manufacturer | Vertiv |
| Availability | Out of Stock |
EBC Cables
6ft/1800mm EBC Extension Cables
6ft/1800mm EBC Extension Cables
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Cable length | 1.8 m |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Angled |
| Connector 2 form factor | Angled |
| Compatibility | GXT5-EBC72VRT2U |
| Cable length | 1.8 m |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | Yes |
| Power | |
| Input voltage | 72 V |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Compatibility | GXT5-EBC72VRT2U |