We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Venom VS2886 game console part/accessory Stand
SKU
VS2886
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Colour LED Stand XBOX Series X, USB 2.0, SB type C
- Built in controls, including ON/OFF, colour settings, brightness, pulsing glow or solid light
- 8 colour options including: blue, green, purple, red, orange, pink, white and multi colour cycle
- USB powered with 20cm cable which plugs directly into your console
Category: Game Console Parts & Accessories
| SKU | VS2886 |
|---|---|
| EAN | 5031300028864 |
| Manufacturer | Venom |
| Availability | Out of Stock |
Make your Xbox Series X a centerpiece and enhance your gaming setup with the LED stand. The USB powered stand features fully adjustable colour changing LED lighting, plus additional USB ports for charging controllers and other devices.
| Features | |
|---|---|
| Type | Stand |
| Number of buttons | 3 buttons |
| LED indicators | Yes |
| Platform | Xbox Series X |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Connectivity technology | Wired |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable length | 0.2 m |
| Width | 225 mm |
| Weight | 438 g |
| Height | 40 mm |
| Depth | 191 mm |
| Technical details | |
| Type | Stand |
| Number of buttons | 3 buttons |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| LED indicators | Yes |
| Cable length | 0.2 m |
| Platform | Xbox Series X |
| Colour | |
| Product colour | Black |