We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Vaddio Ceiling Mounting Kit Mount
SKU
998-9300-002
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Ceiling Mounting Kit for Indoor and Outdoor Pendant Domes
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 998-9300-002 |
|---|---|
| EAN | 0840077500740 |
| Manufacturer | Vaddio |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
• Mounting box with heavy-duty 1.5-inch NPT adapter
• Requires 1.5-inch NPT pipe between mount and dome
| Features | |
|---|---|
| Colour | Black |
| Features | |
|---|---|
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Technical details | |
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 127 mm |
| Height | 127 mm |
| Depth | 50.8 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |