We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Vaddio 999-2225-015 security camera accessory Mount
SKU
999-2225-015
Category: Security Camera Accessories
The IN-Wall Enclosure for the Polycom EagleEye is designed and sized to fit the entire PTZ camera system including the camera, EZIM and dongle to enable the use of Cat. 5 cabling.
Each system consists of an in-wall mounting box and face frame - both powder coated white, but can be painted to match any décor.
Each system consists of an in-wall mounting box and face frame - both powder coated white, but can be painted to match any décor.
| Features | |
|---|---|
| Housing material | Metal |
| Type | Mount |
| Product colour | White |
| Wall mountable | Yes |
| Ergonomics | |
| Wall mountable | Yes |
| Technical details | |
| Type | Mount |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 374.5 mm |
| Inner width | 27.7 cm |
| Inner height | 21 cm |
| Inner depth | 9.78 cm |
| Height | 260.8 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |