We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Vaddio 8023303 Power supply
SKU
802-3303
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
LT PoE++ Power Injector, 60W, 3.4 x 6.6 x 14.6 cm, 0.3 kg
- Full compliance with IEEE802.3af/at, PoE++
- 60W output power
- 10/100/1000 Mbps Pass through data rates
- Effective distance of 100 meters over Cat5e/Cat6 cables
- Plug-and-play installation
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 802-3303 |
|---|---|
| EAN | 0840077507183 |
| Manufacturer | Vaddio |
| Availability | Out of Stock |
Single port LT PoE++ Injector for Vaddio PoE++ products.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | Vaddio |
| Type | Power supply |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| Power | |
| Rated power | 60 W |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Type | Power supply |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 146 mm |
| Weight | 300 g |
| Height | 66 mm |
| Depth | 34 mm |
| Package width | 200 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package weight | 500 g |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 200 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package weight | 500 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |