We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Vaddio 535-2000-251 video conferencing accessory Wall mount Black
SKU
535-2000-251
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Thin Profile Wall Mount, f/ Cisco PrecisionHD, Black
- Heavy gauge steel construction
- Can be easily mounted to drywall, 2-gang electrical wall box, or 75 x 75 VESA pattern mount
- Opposed slotted mounting holes for easy leveling
- 2 convenient cable pass-throughs
- Paintable powder coat finish in black
Category: Video Conferencing Accessories
Thin Profile Wall Mount Bracket for Cisco PrecisionHD for a clean and complete installation.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Wall mount |
| Product colour | Black |
| Placement supported | Wall |
| Wall mountable | Yes |
| Brand compatibility | Cisco |
| Compatible products | PrecisionHD |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 228.6 mm |
| Depth | 177.8 mm |
| Height | 127.8 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |