We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Vaddio 535-2000-246 security camera accessory Mount
SKU
535-2000-246
- Wall mount for Vaddio RoboSHOT 12/12E/30/30E PTZ Cameras
- Heavy gauge steel construction
- Camera not included
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 535-2000-246 |
|---|---|
| EAN | 0840077505684 |
| Manufacturer | Vaddio |
| Availability | Out of Stock |
The thin profile wall mount in our tall version fits the Vaddio RoboSHOT 12, 12E, 30 and 30E PTZ cameras for a clean and complete installation.
| Features | |
|---|---|
| Housing material | Steel |
| Type | Mount |
| Placement supported | Indoor |
| Product colour | Black |
| Certification | TAA |
| Technical details | |
| Type | Mount |
| Placement supported | Indoor |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 162.6 mm |
| Height | 177.8 mm |
| Depth | 234.9 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Certification | TAA |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |