We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Vaddio 535-2000-244 video conferencing accessory Wall mount Black
SKU
535-2000-244
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Thin Profile Wall Mount, f/ Vaddio ConferenceSHOT 10 / ConferenceSHOT FX, Black
- Heavy gauge steel construction
- Mounting hardware included
Category: Video Conferencing Accessories
| Product colour | Black |
|---|---|
| Product type | Wall mount |
| SKU | 535-2000-244 |
| EAN | 0840077500375 |
| Manufacturer | Vaddio |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Wall Mount for Vaddio ConferenceSHOT 10 and ConferenceSHOT FX Camera
| Features | |
|---|---|
| Product type | Wall mount |
| Product colour | Black |
| Placement supported | Wall |
| Wall mountable | Yes |
| Brand compatibility | Vaddio |
| Compatible products | ConferenceSHOT 10 / ConferenceSHOT FX |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 128.5 mm |
| Depth | 188 mm |
| Height | 127 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |