We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Steelseries Prism Cloth 3XL Gaming mouse pad Black
SKU
63511
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Steelseries Prism Cloth 3XL, Black, Monochromatic, Rubber, Silicone, Woven fabric, Non-slip base, Gaming mouse pad
Category: Mouse Pads
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | 63511 |
| EAN | 0850014119607 |
| Manufacturer | Steelseries |
| Availability | Out of Stock |
Steelseries Prism Cloth 3XL. Width: 1220 mm, Depth: 590 mm. Product colour: Black, Surface coloration: Monochromatic, Material: Rubber, Silicone, Woven fabric, Stitched edges, Non-slip base, Gaming mouse pad
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | |
| Material | Rubber, Silicone, Woven fabric |
| Technical details | |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Non-slip base | Yes |
| Package type | Box |
| Design | |
| Gaming mouse pad | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Rubber, Silicone, Woven fabric |
| Product colour | Black |
| Performance | |
|---|---|
| Gaming mouse pad | Yes |
| Washable | Yes |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Rubber, Silicone, Woven fabric |
| Non-slip base | Yes |
| Product colour | Black |
| Stitched edges | Yes |
| Ergonomics | |
| Washable | Yes |
| Wrist rest | No |
| Non-slip base | Yes |
| Stitched edges | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 600 mm |
| Package depth | 92 mm |
| Package height | 92 mm |
| Package weight | 1.38 kg |
| Width | 1220 mm |
| Depth | 590 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 600 mm |
| Package depth | 92 mm |
| Package height | 92 mm |
| Package weight | 1.38 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package width | 600 mm |
| Package depth | 92 mm |
| Package height | 92 mm |