We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sony PR312D6N household battery Single-use battery Zinc-Air
SKU
PR312D6N
Category: Household Batteries
| Battery technology | Zinc-Air |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| SKU | PR312D6N |
| Manufacturer | Sony |
| Availability | Out of Stock |
Sony’s zinc air batteries provide an excellent balance between running time and performance.
| Battery | |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.4 V |
| Number of batteries included | 6 pc(s) |
| Battery capacity | 145 mAh |
| Battery technology | Zinc-Air |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Features | |
| Package type | Blister |
| Battery voltage | 1.4 V |
| Number of batteries included | 6 pc(s) |
| Battery capacity | 145 mAh |
| Battery technology | Zinc-Air |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85068080 |
| Other features | |
| Battery type | Single-use battery |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85068080 |