We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sony Alk Stamina Plus LR6-AA x2 pcs Single-use battery Alkaline
SKU
AM3-P2A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Alk Stamina Plus LR6-AA x2 pcs, 1.5V, blue
Category: Household Batteries
| Battery technology | Alkaline |
|---|---|
| Battery size | AA |
| Battery type | Single-use battery |
| SKU | AM3-P2A |
| Manufacturer | Sony |
| Availability | Out of Stock |
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Product colour | Blue |
| Battery technology | Alkaline |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Features | |
| Easy to remove | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Battery form factor | Cylindrical |
| Package type | Blister |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Product colour | Blue |
| Battery technology | Alkaline |
| Technical details | |
|---|---|
| Shape | Cylinder |
| Harmonized System (HS) code | 85068080 |
| Other features | |
| Shape | Cylinder |
| Easy to remove | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Battery form factor | Cylindrical |
| Battery type | Single-use battery |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85068080 |