We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sharp PD03MHA-CB86 2.49 m (98") Black
SKU
40001426
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
46 - 98", 120 kg max, VESA 200 x 200 / 800 x 400, Black
- Soft motorised height-adjustment, readily available from a button on the side of the unit
- Especially designed for usage with touch displays
- Professional cable management inside the main body
- Storage space for equipment
- Easy to move (large handles are standard)
- Lockable 100 mm casters enable safe and easy maneuverability over various flooring surfaces
- Highly pre-assembled to make installation quick and easy
- Patent approved and design protected
Category: Signage Display Mounts
| SKU | 40001426 |
|---|---|
| EAN | 5028695118744 |
| Manufacturer | Sharp |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Add flexibility and ergonomics for your interaction.
Automatic height-adjustable trolley offering moveable and ergonomic interactivity for corporate and education, with focus on stability, mobility and flexibility.
Elegant yet robust, the bracket prevents the display from shaking when touched. Electrical height-adjustment makes it easy to adjust the screen to different users.
Automatic height-adjustable trolley offering moveable and ergonomic interactivity for corporate and education, with focus on stability, mobility and flexibility.
Elegant yet robust, the bracket prevents the display from shaking when touched. Electrical height-adjustment makes it easy to adjust the screen to different users.
| Mounting | |
|---|---|
| Minimum screen size | 116.8 cm (46") |
| Maximum weight capacity | 120 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Floor |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 800 x 400 mm |
| Maximum screen size | 2.49 m (98") |
| Ergonomics | |
| Height adjustment | Yes |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Wheels | Yes |
| Design | |
| Type | Portable floor stand |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 51 kg |
| Package width | 1120 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package height | 790 mm |
| Package weight | 52 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 1120 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package height | 790 mm |
| Package weight | 52 kg |
| Technical details | |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Floor |
| Wheels | Yes |
| Other features | |
| Wheels | Yes |