We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Schneider Electric VDIM11U243 patch panel accessory
SKU
VDIM11U243
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Actassi 19-C Patch Panel RJ45 shutter Green pack of 24pcs
Category: Patch Panel Accessories
| SKU | VDIM11U243 |
|---|---|
| EAN | 3606485122953 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Product colour | Green |
| Cable type | Twisted pair |
| Weight & dimensions | |
| Width | 80 mm |
| Depth | 60 mm |
| Height | 20 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 14 g |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Technical details | |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Product colour | Green |
| Cable type | Twisted pair |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |