We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Schneider Electric VDIM11U001 patch panel accessory
SKU
VDIM11U001
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Actassi 19-C Patch Panel Rear Cable organiser, suit 19" sliding panels
Category: Patch Panel Accessories
| SKU | VDIM11U001 |
|---|---|
| EAN | 3606485122915 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Mounting | Rack mounting |
| Material | Polyamide |
| Product colour | Grey |
| Weight & dimensions | |
| Width | 110 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 30 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 45 mm |
| Package weight | 98 g |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Technical details | |
| Mounting | Rack mounting |
| Material | Polyamide |
| Product colour | Grey |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | RoHS |