We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Schneider Electric ACCU301 rack accessory
SKU
ACCU301
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Inrow 30Kw Condensing Unit. 480V. Single Feed
Category: Rack Accessories
| Power | |
|---|---|
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 1745 mm |
| Package height | 1136 mm |
| Package depth | 1085 mm |
| Package weight | 297 kg |
| Width | 1001 mm |
| Weight | 267 kg |
| Height | 1554 mm |
| Depth | 1001 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 1745 mm |
| Package height | 1136 mm |
| Package depth | 1085 mm |
| Package weight | 297 kg |
| Technical details | |
| Warranty period | 1 year(s) |