We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
RAM Mounts Universal Marine Electronic Ball
SKU
RAM-111BU
Category: Holder Parts & Accessories
| SKU | RAM-111BU |
|---|---|
| EAN | 0793442001550 |
| Manufacturer | RAM Mounts |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual View Manual |
The RAM-111BU consists of a 1.5" diameter rubber ball connected at right angles to a flat 6.25 x 2" rectangular plate. The plate contains different combinations of pre-drilled holes which will match up to many electronic devices and mounts, including Marine GPS, CB Radios, Ham Radios, Gimbal Brackets and more.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 158.7 mm |
| Depth | 50.8 mm |
| Weight | 181 g |