We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
RAM Mounts Tough-Ball with M6-1 x 6mm Threaded Stud
SKU
RAP-B-379U-M616
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
RAM Tough-Ball with M6-1 x 6mm Threaded Stud
Category: Mounting Kits
| SKU | RAP-B-379U-M616 |
|---|---|
| EAN | 0793442937125 |
| Manufacturer | RAM Mounts |
| Availability | Out of Stock |
The RAP-B-379U-M616 consists of a 1" diameter rubber ball, connected to a M6-1 X 6MM male threaded post.
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Composite, Rubber, Steel |
| Product colour | Black |
| Ball diameter | 2.54 cm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 23 g |
| Width | 25.4 mm |