We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
RAM Mounts Strap Hose Clamp Base
SKU
RAM-108BU
Category: Mounting Kits
| SKU | RAM-108BU |
|---|---|
| EAN | 0793442001451 |
| Manufacturer | RAM Mounts |
| Availability | Out of Stock |
The RAM-108BU consists of a 1.5" diameter ball connected to a base with single strap. The strap will accommodate rails from 1" to 2.1" in diameter.
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| Ball diameter | 3.81 cm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 136 g |
| Height | 317.5 mm |