We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
RAM Mounts RAM-251-1SA mounting kit
SKU
RAM-251-1SA
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
9" x 9" Aluminum Weighted Base with AMPS Hole Pattern
Category: Mounting Kits
| SKU | RAM-251-1SA |
|---|---|
| EAN | 0793442025143 |
| Manufacturer | RAM Mounts |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
RAM Mounts Stand with Holder for Round Base Plate - 228 x 228 mm, Screw Set
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.31 kg |
| Width | 228.6 mm |
| Depth | 228.6 mm |
| Packaging data | |
| Screws included | Yes |