We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
RAM Mounts RAM-246-AD1U mounting kit
SKU
RAM-246-AD1U
Category: Mounting Kits
| SKU | RAM-246-AD1U |
|---|---|
| EAN | 0793442904387 |
| Manufacturer | RAM Mounts |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual View Manual |
RAM Mounts VESA Plate (75x75 & 100x100 mm Hole Grid) - C-Ball (1.5 inches), in poly bag
| Technical details | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| Ball diameter | 3.81 cm |
| Other features | |
|---|---|
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 267 g |