We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
RAM Mounts RAM-246-247U-5 mounting kit
SKU
RAM-246-247U-5
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
5" Square Post Clamp Mount with 100x100mm VESA Plate, 2.8 lbs.
Category: Mounting Kits
| SKU | RAM-246-247U-5 |
|---|---|
| EAN | 0793442944499 |
| Manufacturer | RAM Mounts |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual View Manual |
Material:
Powder Coated Marine Grade Aluminum
Ball Size:
C Size 1.5" Rubber Ball
Powder Coated Marine Grade Aluminum
Ball Size:
C Size 1.5" Rubber Ball
| Technical details | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| Ball diameter | 1.5 mm |
| Other features | |
|---|---|
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.27 kg |