We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
RAM Mounts Double 75x75mm VESA Mount
SKU
RAM-102U-B-2461
Category: Mounting Kits
| SKU | RAM-102U-B-2461 |
|---|---|
| EAN | 0793442907616 |
| Manufacturer | RAM Mounts |
| Availability | Out of Stock |
The RAM-102U-B-2461 consists of a SHORT double socket arm and 3.625" square plate with VESA hole pattern. The VESA plate contains 75x75MM hole patterns. The rubber ball is positioned 0.88" from the center of one edge.
| Technical details | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| Other features | |
|---|---|
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 576 g |