We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
RAM Mounts Ball Base with 1.5" x 2" 4-Hole Pattern
SKU
RAM-202U-225
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
RAM Ball Base with 1.5" x 2" 4-Hole Pattern
Category: Mounting Kits
| SKU | RAM-202U-225 |
|---|---|
| EAN | 0793442902956 |
| Manufacturer | RAM Mounts |
| Availability | Out of Stock |
The RAM-202U-225 contains a 1.5" diameter rubber ball connected to a rectangular plate with a 4-hole pattern of 1.5" x 2" center to center.
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| Ball diameter | 3.81 cm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 108.8 g |
| Width | 50.8 mm |
| Depth | 63.5 mm |