We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
RAM Mounts Ball Adapter with 1/4" - 20" Female Threaded Hole and Hex Post
SKU
RAM-337U
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
RAM Ball Adapter with 1/4" - 20" Female Threaded Hole and Hex Post
Category: Mounting Kits
| SKU | RAM-337U |
|---|---|
| EAN | 0793442909511 |
| Manufacturer | RAM Mounts |
| Availability | Out of Stock |
The RAM-337U includes a 1/4"-20 female thread hex hole connected to a 1.5" rubber ball.
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| Ball diameter | 3.81 cm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 63.5 g |
| Width | 38.1 mm |
| Depth | 38.1 mm |