We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Qtx 188.079UK microphone stand Desktop microphone stand
SKU
188.079UK
Category: Microphone Stands
| Base type | Round base |
|---|---|
| Product type | Desktop microphone stand |
| SKU | 188.079UK |
| EAN | 5015972035726 |
| Manufacturer | qtx |
| Availability | Out of Stock |
Telescopic desktop stand with a heavy, sturdy base.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Desktop microphone stand |
| Base type | Round base |
| Product colour | Black |
| Height adjustment | Yes |
| Connecting thread | 5/8" |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height (min) | 23 cm |
| Height (max) | 38 cm |
| Weight | 850 g |
| Package width | 43 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Package height | 192 mm |
| Package weight | 900 g |
| Packaging data | |
| Package width | 43 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Package height | 192 mm |
| Package weight | 900 g |