We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
QNAP SSD-MSATA-256GB-A01 internal solid state drive 128 GB Serial ATA III
SKU
SSD-MSATA-256GB-A01
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
QNAP SSD-MSATA-256GB-A01, 128 GB, mSATA, 6 Gbit/s
Category: Internal Solid State Drives
| SSD form factor | mSATA |
|---|---|
| SSD capacity | 128 GB |
| Component for | PC |
| Interface | Serial ATA III |
| SKU | SSD-MSATA-256GB-A01 |
| EAN | 4713213512449 |
| Manufacturer | QNAP |
| Availability | Out of Stock |
QNAP SSD-MSATA-256GB-A01. SSD capacity: 128 GB, SSD form factor: mSATA, Data transfer rate: 6 Gbit/s, Component for: PC
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 128 GB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Performance | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | PC |
| SSD capacity | 128 GB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Design | |
| Component for | PC |
| SSD form factor | mSATA |
| Features | |
|---|---|
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | PC |
| SSD capacity | 128 GB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| SSD form factor | mSATA |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA III |
| Products per pallet | 2 pc(s) |
| SSD form factor | mSATA |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 2 pc(s) |
| Other features | |
| Products per pallet | 2 pc(s) |