We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Compulocks Universal Invisible Core Counter Stand or Wall Mount Black
SKU
111BSMP01B
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Universal Invisible Core Counter Stand or Wall Mount Black
- Universal Mounting Options
- Poweder Coated Metal for Extra Durability
- 2 Lock Slots
- Wall or counter mount options
- minimalistic elegant design
Category: Multimedia Carts & Stands
| SKU | 111BSMP01B |
|---|---|
| EAN | 0819472028906 |
| Manufacturer | Compulocks |
| Availability | Out of Stock |
Mount any device - laptop, tablet, or iPad of any size - onto any surface with ease. Whether it's on a floor/podium stand, counter stand, or a wall arm, the IT Mount securely holds devices in multiple configurations, enhancing work environments across industries. Paired with the durable Core Stand, this robust solution offers a sleek and sturdy platform for your devices. Elevate your workspace with unmatched versatility, as the IT Mount empowers you to work seamlessly across various setups.
| Features | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Number of displays supported | 1 |
| Locking | Yes |
| Country of origin | China |
| Lock type | Key |
| Type | Multimedia stand |
| Recommended usage | Universal |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Material | Metal |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 8301500000 |
| Technical details | |
| VESA mounting | Yes |
| Number of displays supported | 1 |
| Locking | Yes |
| Country of origin | China |
| Lock type | Key |
| Type | Multimedia stand |
| Recommended usage | Universal |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Weight & dimensions | |
| Height | 171.6 mm |
| Width | 114.3 mm |
| Depth | 121.4 mm |
| Weight | 839.1458845 g |
| Material | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 8301500000 |