We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
GBC NAP2 Laminating Film 75mic 330mm x 76m Gloss
SKU
3400310
Category: Lamination Films
| SKU | 3400310 |
|---|---|
| EAN | 0033816068773 |
| Manufacturer | GBC |
| Availability | Out of Stock |
Laminating film for roll laminators comes in a variety of mil thickness to match the level of protection you need. Changing roll film is a less confusing process if you have an EZload™ laminator; EZload film features color-coded and size-specific cores to prevent upside down loading. GBC® high-quality film keeps your roll laminator running at its best for terrific results.
| Technical details | |
|---|---|
| Roll width | 33 cm |
| Roll length | 75 m |
| Finish type | Gloss |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Thickness | 7.5 cm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |