We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Penn Elcom R1311-3A rack accessory Cable lacing bar
SKU
R1311-3A
Category: Rack Accessories
| SKU | R1311-3A |
|---|---|
| EAN | 00840149901758 |
| Manufacturer | Penn Elcom |
| Availability | Out of Stock |
133mm / 5 Cable Support Tie Bar Black
19in Rack Mount Cable Support Tie-Bar
• Depth: 133mm/ 5.24
• Weight: 0.16kg/ 0.35lb
• Finish: Black
• Material: Steel
| Features | |
|---|---|
| Type | Vent Panel |
| Finish | Black |
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable lacing bar |
| Product colour | Black |
| Built-in fan | No |
| Housing material | Steel |
| Cooling | |
| Built-in fan | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 133 mm |
| Weight | 160 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Cable lacing bar |
| Colour | |
| Product colour | Black |