We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Penn Elcom R1290-600/1UK rack accessory Rack slide
SKU
R1290-600/1UK
Category: Rack Accessories
| SKU | R1290-600/1UK |
|---|---|
| EAN | 00814953020677 |
| Manufacturer | Penn Elcom |
| Availability | Out of Stock |
Sliding Rack Tray With Universal Equipment Fixing Points. Available Powder Coated Black Or Light Grey (RAL7035).
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack slide |
| Rack capacity | 1U |
| Maximum weight capacity | 19 kg |
| Product colour | Black |
| Built-in fan | No |
| Housing material | Steel |
| Cooling | |
| Built-in fan | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 4.58 kg |
| Depth | 600 mm |
| Maximum weight capacity | 19 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Rack slide |
| Rack capacity | 1U |
| Colour | |
| Product colour | Black |