We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Penn Elcom R1272/4UVK rack accessory Vented blank panel
SKU
R1272/4UVK
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
4U Hinged Vented Rack Panel with Slam Lock
Category: Rack Accessories
| SKU | R1272/4UVK |
|---|---|
| EAN | 0840149900935 |
| Manufacturer | Penn Elcom |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
4U Black Hinged Vented Rack Panel with Slam Lock.
For use with 1.5mm or 2mm Rack Rail: R0863 and R0883 Family
For use with 1.5mm or 2mm Rack Rail: R0863 and R0883 Family
| Features | |
|---|---|
| Type | Vented blank panel |
| Rack capacity | 4U |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 177.8 mm |
| Weight | 619 g |
| Height | 452.6 mm |
| Depth | 14.9 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Vented blank panel |
| Rack capacity | 4U |
| Colour | |
| Product colour | Black |