We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Penn Elcom R1269/1UK/16 rack accessory Blank panel
SKU
R1269/1UK/16
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
1U Rack Panels Punched for 16 x D-Series Connectors
Category: Rack Accessories
| SKU | R1269/1UK/16 |
|---|---|
| EAN | 0814953020622 |
| Manufacturer | Penn Elcom |
| Availability | Out of Stock |
1U Rack Panels Punched for 16 x Neutrik D-Series Connectors (XLR, Speakon, RJ45, etc.)
Keep your electronics organised and structured.
Keep your electronics organised and structured.
| Features | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 44.4 mm |
| Weight | 210 g |
| Height | 31.8 mm |
| Depth | 10.9 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 1U |
| Colour | |
| Product colour | Black |