We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Peerless MOD-UNM signage display mount Black
SKU
MOD-UNM
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
26 - 46 '' LCD, 60kg, up to VESA 450x400, Black
Category: Signage Display Mounts
| Mounting type | Ceiling |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 60 kg |
| SKU | MOD-UNM |
| EAN | 0735029270003 |
| Manufacturer | Peerless |
| Availability | Out of Stock |
Screen Size: 26''- 46" LCD screens
VESA Pattern: Up to 700x400 (WxH)
Max weight 60kg (132lbs)
VESA Pattern: Up to 700x400 (WxH)
Max weight 60kg (132lbs)
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 60 kg |
| Mounting type | Ceiling |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.95 kg |
| Technical details | |
| Mounting type | Ceiling |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |