We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Peerless KILH546-S-EUK signage display mount 116.8 cm (46") Silver
SKU
KILH546-S-EUK
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Peerless KILH546-S-EUK, 34 kg, 116.8 cm (46"), 400 x 400 mm, 700 x 700 mm
Category: Signage Display Mounts
| Maximum screen size | 46 " |
|---|---|
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 34 kg |
| SKU | KILH546-S-EUK |
| EAN | 0735029323334 |
| Manufacturer | Peerless |
| Availability | Out of Stock |
Peerless KILH546-S-EUK. Maximum weight capacity: 34 kg, Maximum screen size: 116.8 cm (46"), Minimum VESA mount: 400 x 400 mm, Maximum VESA mount: 700 x 700 mm. Product colour: Silver
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 34 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Floor |
| Minimum VESA mount | 400 x 400 mm |
| Maximum VESA mount | 700 x 700 mm |
| Maximum screen size | 116.8 cm (46") |
| Design | |
| Type | Portable floor stand |
| Product colour | Silver |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 1390 mm |
| Depth | 1174 mm |
| Height | 1390 mm |
| Weight | 88 kg |
| Technical details | |
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Floor |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |