We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic Spare battery, 4360 mAh, fits for: TOUGHBOOK G2 industrial rechargeable battery
SKU
FZ-VZSU1TU
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
|---|---|
| Battery capacity | 4360 mAh |
| SKU | FZ-VZSU1TU |
| EAN | 4549980504055 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | In Stock |
50Whr Battery for TOUGHBOOK G2 Standard Model
| Features | |
|---|---|
| Battery capacity | 4360 mAh |
| Battery capacity | 50 Wh |
| Product colour | Grey |
| Compatible products | TOUGHBOOK G2 Standard Model |
| Battery | |
| Battery capacity | 4360 mAh |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 50 Wh |
| Product colour | Grey |
| Compatible products | TOUGHBOOK G2 Standard Model |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 154.7 mm |
| Height | 124.3 mm |
| Diameter | 1.49 cm |
| Weight | 322 g |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Panasonic Spare battery, 4360 mAh, fit...
Login for pricing
|
Bestseller
Origin Storage Dell Battery 4 Cell 68WHR
Login for pricing
|
Recommended
Origin Storage Dell Battery 4 Cell 68WHR
Login for pricing
|
New
Getac GBS9X5 industrial rechargeable b...
Login for pricing
|
Origin Storage Dell Battery 4 Cell 68WHR
Login for pricing
|
Hot Product
BTI TN2GY compatible 48Wh 3-cell batte...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
FZ-VZSU1TU
|
C7J70
|
451-BBXV
|
GBS9X5
|
DEL7-KCM82
|
TN2GY-BTI
|
| Manufacturer |
Panasonic
|
DELL
|
DELL
|
Getac
|
DELL
|
BTI
|
| Battery technology |
N/A
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
| Battery capacity |
4000mAh to 5000mAh
|
4000mAh to 5000mAh
|
4000mAh to 5000mAh
|
8000mAh and more
|
4000mAh to 5000mAh
|
3000mAh to 4000mAh
|



