We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic PCPE-SYS1548 tablet case 25.6 cm (10.1") Messenger case Black
SKU
PCPE-SYS1548
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
TOUGHBOOK 20 / A2 Tablet Case, non-docking
- Synthetic carry case with removable screen flap
- Standard shoulder strap included
Category: Tablet Cases
| Built-in speaker(s) | No |
|---|---|
| Brand compatibility | Panasonic |
| Maximum screen size | 10.1 " |
| Material | Synthetic |
| SKU | PCPE-SYS1548 |
| EAN | 5054444107950 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Out of Stock |
Also compatible with the following harnesses and shoulder straps: PCPE-INFUVA1, PCPE-SYSSSB1, PCPE-SYS4PH1 and PCPE-INFGNDS.
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Messenger case |
| Material | Synthetic |
| Maximum screen size | 25.6 cm (10.1") |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | TOUGHBOOK 20 / A2 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Messenger case |
| Stand mode | Yes |
| Material | Synthetic |
| Maximum screen size | 25.6 cm (10.1") |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | TOUGHBOOK 20 / A2 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |