We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic PCPE-RAMWM01 mounting kit
SKU
PCPE-RAMWM01
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
for TOUGHBOOK 33, 20, D1, A2, G1, M1, B2, L1
- Double twist lock suction cup base with AMPS hole pattern
- AMPS Round Base Adapter plate with 1.5” ball
- 1.5" diameter standard length (3”) double socket arm
- VESA plate with 1.5” ball and 75x75mm and 100x100mm hole patterns
- Full tilt and swivel possible
Category: Mounting Kits
| SKU | PCPE-RAMWM01 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Out of Stock |
The Double Suction Cup Mount Kit for Tablets (PCPE-RAMWM01) is designed to be compatible for use with TOUGHBOOK 33, 20, D1, A2, G1, M1, B2, L1.
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Compatibility | TOUGHBOOK 33, 20, D1, A2, G1, M1, B2, L1 |
| Ball diameter | 3.81 cm |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |