We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic PCPE-INF33A1 tablet case 30.5 cm (12") Folio Black
SKU
PCPE-INF33A1
Category: Tablet Cases
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | Panasonic |
| Maximum screen size | 12 " |
| Material | Nylon |
| SKU | PCPE-INF33A1 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Out of Stock |
A ballistic nylon case that includes a built in hand strap and D-Ring attachment points for the included shoulder strap. Also includes a screen cover for scratch prevention and easel functionality.
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Material | Nylon |
| Maximum screen size | 30.5 cm (12") |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | ToughBook 33 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Stand mode | Yes |
| Material | Nylon |
| Maximum screen size | 30.5 cm (12") |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | ToughBook 33 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |