We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic PCPE-HAVS101 mobile device dock station Tablet Black
SKU
PCPE-HAVS101
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
for use with TOUGHBOOK S1, 28.9 x 11.1 x 25.5 cm, Black
- The vehicle dock is specifically designed for use with the TOUGHBOOK S1 tablet
- Does not include a power adaptor
- Designed with both VESA 75mm and AMPS mounting patterns
Category: Mobile Device Dock Stations
| SKU | PCPE-HAVS101 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Out of Stock |
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Tablet |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | TOUGHBOOK S1 |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | Yes |
| Maximum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Network | |
| Bluetooth | No |
| Ports & interfaces | |
| USB hub | No |
| Bluetooth | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 289 mm |
| Depth | 111 mm |
| Height | 255 mm |
| Weight | 1 kg |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| USB hub | No |
| Warranty period | 1 year(s) |