We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic FZ-VEBG11AU laptop dock/port replicator Docking Black
SKU
FZ-VEBG11AU
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
10Base-T/100Base-TX, 2x USB 3.0, HDMI, 1.5kg
- 2x USB 3.0 (Allowable current for each port : 900 mA)
- RJ-45 × 1; 1 x HDMI
- Expansion Bus Connector 24-pin
- Dsub 9-pin male (Analog interface)
- Mini Dsub 15-pin female (Analog interface)
Category: Laptop Docks & Port Replicators
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 2 |
|---|---|
| Product colour | Black |
| SKU | FZ-VEBG11AU |
| EAN | 0644391010998 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Out of Stock |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Serial ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Connectivity technology | Docking |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-TX |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Card reader integrated | No |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | TOUGHBOOK G1 |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | TOUGHBOOK G1 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Storage | |
| Card reader integrated | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.5 kg |
| Width | 310 mm |
| Depth | 172 mm |
| Height | 230 mm |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |