We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic FZ-VCBN141E battery charger AC
SKU
FZ-VCBN141E
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
5 bay Charging Cradle for TOUGHBOOK N1, F1
Category: Battery Chargers
| Batteries included | No |
|---|---|
| Number of batteries supported | 5 |
| Power source type | AC |
| SKU | FZ-VCBN141E |
| EAN | 5054444120515 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Power source type | AC |
| Compatible products | TOUGHBOOK N1, TOUGHBOOK F1 |
| Number of batteries supported | 5 |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Power source type | AC |
| Battery | |
| Batteries included | No |
| Technical details | |
| AC adapter included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 400 mm |
| Depth | 115 mm |
| Height | 80 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Packaging data | |
| AC adapter included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Yes |
| Performance | |
| Compatible products | TOUGHBOOK N1, TOUGHBOOK F1 |
| Number of batteries supported | 5 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Compatibility | TOUGHBOOK N1, TOUGHBOOK F1 |