We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic FZ-VCBN1413 mobile device charger Mobile computer Black AC Indoor
SKU
FZ-VCBN1413
- 5 bay Charging Cradle
- Input: 100V - 240V AC, 50Hz / 60Hz
- Output: 15.6V, 7.05A
Category: Mobile Device Chargers
| Charger type | Indoor |
|---|---|
| SKU | FZ-VCBN1413 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Out of Stock |
Charging station, 5 slots, incl.: power supply, power cord (EU), fits for: N1
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Mobile computer |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Panasonic TOUGHBOOK N1/F1 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Port 1 output current | 7.05 A |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Maximum output voltage | 15.6 V |
| Technical details | |
| Cables included | AC |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Mobile computer |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Panasonic TOUGHBOOK N1/F1 |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 400 mm |
| Depth | 115 mm |
| Height | 80 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Cables included | AC |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 30 - 80% |
| Packaging content | |
| Cables included | AC |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
| Other features | |
| Compatibility | Panasonic TOUGHBOOK N1/F1 |