We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic CF-VCB331E mobile device charger Black Indoor
SKU
CF-VCB331E
- 4 bay Battery Charger
- Input: 100V - 240V AC, 50Hz / 60Hz
- Output: 15.6V DC, 7.05A
- Includes power adaptor
Category: Mobile Device Chargers
| Charger type | Indoor |
|---|---|
| SKU | CF-VCB331E |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Out of Stock |
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Tablet |
| Power source type | AC |
| Compatibility | TOUGHBOOK 33 |
| Wireless charging | No |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50 / 60 Hz |
| AC adapter output current | 7.05 A |
| Maximum output voltage | 15.6 V |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Tablet |
| Power source type | AC |
| Compatibility | TOUGHBOOK 33 |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 700 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Included power plug types | UK |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Included power plug types | UK |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
| Other features | |
| Compatibility | TOUGHBOOK 33 |