We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic CF-CDSG1SD01 mobile device dock station Tablet Black
SKU
CF-CDSG1SD01
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Keyed Alike w/ antenna pass-through, 1 x LAN, 2 x USB 3.0, 1 x Serial, 1 x HDMI, 1 x VGA
- 1 x LAN; 2 x USB 3.0; 1 x Serial; 1 x HDMI; 1 x VGA
- Optional dual antenna pass-through
- VESA 75 mounting pattern
- Keyed lock
Category: Mobile Device Dock Stations
| SKU | CF-CDSG1SD01 |
|---|---|
| EAN | 4549077902740 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Out of Stock |
This proprietary Panasonic vehicle dock perfectly compliments the Toughpad FZ-G1 and is specially designed to reduce the overall size requirements of the dock and tablet combination, offering a rugged and compact vehicle docking experience. Extensively tested by Pansonic to ensure compliance with safety legislation and peformance to the highest customer expectations.
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Tablet |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | Toughbook G1 |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | Yes |
| Maximum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Bluetooth | No |
| Audio output | No |
| HDMI connector type | Full-size |
| HDMI | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Serial ports quantity | 1 |
| Dual antenna pass-through | Yes |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | DC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 291 mm |
| Depth | 99 mm |
| Height | 243 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |