We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
OWC OWCTB3TBV4SPCER computer case part Other
SKU
OWCTB3TBV4SPCER
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
ThunderBlade X Spacer Drive Spacer for OWC ThunderBlade ,black
- Toollesss: quick and easy install
- Cohesive: connects drives for a clean, unified appearance
- Safe: ensures proper air flow for cool operation
- Secure: silicone rubber feet prevent sliding
- Rugged: tough aluminum for demanding environments
Category: Computer Case Parts
| SKU | OWCTB3TBV4SPCER |
|---|---|
| EAN | 0810586035040 |
| Manufacturer | OWC |
| Availability | Out of Stock |
The award-winning OWC ThunderBlade has become a production essential. Many pros want to use two but haven't had a safe way to combine them. The all-aluminum ThunderBlade X Spacer lets you quickly (no tools required!) and securely connect two ThunderBlade drives vertically to save precious desk space while allowing the drives to run cool and fast.
| Features | |
|---|---|
| Type | Other |
| Material | Aluminium, Silicone |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 108 mm |
| Height | 39 mm |
| Weight | 100 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Other |
| Material | Aluminium, Silicone |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |