We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Origin Storage USB Cable 5Gbps 15cm Type A (M) to Type C (F)
SKU
CAB-USBAM-USBCF
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
USB Cable 5Gbps 15cm Type A (M) to Type C (F)
Category: USB Cables
| Cable length | 0.15 m |
|---|---|
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 | USB A |
| USB version | USB 2.0 |
| SKU | CAB-USBAM-USBCF |
| EAN | 5059902033536 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
USB Cable 5Gbps 15cm Type A (M) to Type C (F)
| Features | |
|---|---|
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Cable length | 0.15 m |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 0.15 m |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ports & interfaces | |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Product colour | Black |