We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Origin Storage Screen Protector 14.0in for HP EliteBook X360 1040 G9 2H Anti-Microbe
SKU
OSFNBAM14X36010409
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Screen Protector 14.0in for HP EliteBook X360 1040 G9 2H Anti-Microbe
Category: Display Privacy Filters
| Suitable for | Monitor/Notebook |
|---|---|
| Type | Frameless display privacy filter |
| SKU | OSFNBAM14X36010409 |
| EAN | 5059902024480 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Origin Storage OSFNBAM14X36010409 display privacy filters
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Transparent |
| Display types supported | LCD |
| Display filter features | Anti-glare, Privacy |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Suitable for | Monitor/Laptop |
| Material | Plastic |
| Design | |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Transparent |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Suitable for | Monitor/Laptop |
| Material | Plastic |
| Product colour | Transparent |
| Features | |
|---|---|
| Installation type | Corner tab |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Display types supported | LCD |
| Display filter features | Anti-glare, Privacy |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Other features | |
| Product colour | Transparent |