We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Opengear 440016 networking cable Blue 5 m Cat5 U/UTP (UTP)
SKU
440016
Category: Networking Cables
| Cable length | 5 m |
|---|---|
| Connector 2 | RJ-45 |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| SKU | 440016 |
| EAN | 0843295102758 |
| Manufacturer | Opengear |
| Availability | Out of Stock |
RJ45 UTP straight cable.
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Blue |
| Cable standard | Cat5 |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cable length | 5 m |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Blue |
| Cable standard | Cat5 |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cable length | 5 m |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |