We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M VESA Wallmount Flip Adapter 400, White
SKU
7350073739943
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M VESA Wallmount Flip Adapter 400, White - Mounting component ( 2 extender arms ) – white
Category: TV Mount Accessories
| Product type | Interface adapter arm |
|---|---|
| SKU | 7350073739943 |
| EAN | 7350073739943 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
M VESA Wallmount Flip Adapter 400, allows you to enrich the functionality of the M VESA Wallmount Flip 200/300/400 to connect to the M Motorized Floorstands 60 and 120 kg.
M VESA Wallmount Flip Adapter 400, works with the M VESA Wallmount Flip 200/300/400 from Multibrackets. The Extender kit is assisting users who have a large screen size for their table stand, or if the VESA holes are placed high up on the screen backside. Both situations where the screen would need to be moved to a higher position.
M VESA Wallmount Flip Adapter 400, works with the M VESA Wallmount Flip 200/300/400 from Multibrackets. The Extender kit is assisting users who have a large screen size for their table stand, or if the VESA holes are placed high up on the screen backside. Both situations where the screen would need to be moved to a higher position.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Interface adapter arm |
| Panel mounting interface | 400 x 600 mm |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 500 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Package width | 30 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 570 mm |
| Package weight | 1 kg |