We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M VESA Extension kit Tilt & Turn 800x400
SKU
7350022734043
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Extender Kit Tilt & Turn - Mounting component ( extension brackets ) for LCD / LED panel - black - screen size: 40" - 84" - wall-mountable
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350022734043 |
|---|---|
| EAN | 7330381442346 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
M VESA Super Slim Tilt & Turn ends an era of bulky and heavy arms needed to flex, tilt and turn. If your aim is to find a discreet partner for that new LED, LCD or plasma in a light weight, super strong solution not visible from any side yet giving you a maximum flexibility then the M VESA Super Slim Tilt & Turn is your choice.
M Extender Kit Tilt & Turn allows you to enrich the functionality of the M VESA Super Slim Tilt & Turn in order to fit the non-standard screens with VESA standards of 600x400mm.
M Extender Kit Tilt & Turn allows you to enrich the functionality of the M VESA Super Slim Tilt & Turn in order to fit the non-standard screens with VESA standards of 600x400mm.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Product type | Extension kit |
| Maximum screen size | 160 cm (63") |
| Minimum screen size | 101.6 cm (40") |
| Maximum weight capacity | 65 kg |
| Panel mounting interface | 600 x 200,600 x 300,600 x 400 |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Mounting type | Wall |
| Product type | Extension kit |
| Maximum screen size | 160 cm (63") |
| Minimum screen size | 101.6 cm (40") |
| Maximum weight capacity | 65 kg |
| Panel mounting interface | 600 x 200,600 x 300,600 x 400 |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Mounting type | Wall |
| Product colour | Black |
| Package weight | 1 kg |
| Package depth | 620 mm |
| Package width | 60 mm |
| Package height | 60 mm |
| Maximum weight capacity | 65 kg |
| Panel mounting interface | 600 x 200,600 x 300,600 x 400 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 500 g |
| Width | 38 mm |
| Height | 615 mm |
| Depth | 18 mm |
| Package weight | 1 kg |
| Package depth | 620 mm |
| Package width | 60 mm |
| Package height | 60 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 1 kg |
| Package depth | 620 mm |
| Package width | 60 mm |
| Package height | 60 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |